Про митця

 

Ваган Ананян - ні на кого не схожий і тому нелегкий для недосвідченого глядача художник. Його можна назвати мрійником, філософом, миротворцем. У ньому бачать архаістов і новатора. Але будь-яке визначення залишається безсилим перед загадкою його творчості.

Ваган Ананян народився 22 червня 1959 року в Єревані. З дитинства захоплювався живописом, вважаючи за краще її всім іншим заняттям. Професійне уявлення про малюнок, побудові композиції, фарбах отримав займаючись чотири роки (з 1972 по 1976) в майстерні відомого вірменського скульптора Сергія Степаняна. Вже в 1977 році у Вагана відбулася перша персональна виставка в Єревані. За нею послідували ще дві виставки - в 1978 і в 1979 р.р., які представили художника вже як сформованого майстра.

Кілька років, з 1980 по 1987, Ваган брав участь в численних спільних салонних виставках в Москві, Санкт-Петербурзі, Одесі, поглиблюючи і відточуючи свою техніку і майстерність. Результатом цієї роботи стали три персональні виставки в Талліні, що проходили в 1987, 1991 і в 1993 роках і які заявили про майстра, який виробив свою, тільки йому властиву манеру живопису, свій почерк.

Вагана давно приваблювала Одеса - місто, багатий своїми мистецькими традиціями, що дав світові чимало відомих, талановитих художників. У 1996 році в Одесі відбулася перша персональна виставка Вагана, за нею пройшли виставки в 1998, 1999 і 2002 роках. Остання виставка включена в "Золотий альманах Одеси", до якого увійшли кращі представники Південної Пальміри.

Мистецтву Вагана характерно багаторазове варіювання різнохарактерних, найчастіше символічних образів. Будучи абстрагировано від соціуму, його творчість наділене своєрідною мовою зримих метафор